Hipnozol?

Hipnozol sitesi 2018 yılında çağın en büyük problemlerini tespit ederek çözüme ulaştırma ve insan zihninin keşfedilmiş en sıradışı, karmaşık bilinçaltı yapısını kusursuz ve titizlikle düzenleyen ve üzerinde değişiklikler yapabilen hipnoz tekniğinin kullanımını yaygınlaştırma vizyonu ile kurulmuştur. Bilinçaltı yapısının davranışlara ve duygulara olan etkisini en iyi şekilde kavradığımız bu yüzyılda ruhsal ve sinirsel problemlerin çözümünün büyük bir çoğunluğunda hipnoz sıkça tercih edilmektedir. Hipnozun tercih edilme sebepleri arasında hızlı ve kalıcı bir çözüm sunması yer almaktadır.

Hipnoz tekniklerinin temelinde telkin kalıplarının bilinçaltı ile ilişkilendirilmesi ve bilinçaltında bu telkin kalıplarının yardımı ile değişiklikler yapılması mevcuttur. Bilinçli zihinden yüzlerce kat büyük olan bilinçaltı yapısına anında etki eden telkin kalıpları bilinçaltı ile bilinç arasında koruma görevi üstlenen kritik faktörün devredışı bırakılması ile hipnoz halini oluştururlar. Hipnozun mükemmel işlevini en ince hassaslık ile hazırlayan, uygulayan ve açıklayan Hipnozol, aktif olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

Neden Hipnozu Kullanıyoruz?

Diğer psikolojik yöntemler arasından hipnozu kullanıyoruz, çünkü hipnozun hızlı ve etkili bir çözüm getirdiğini biliyoruz. Psikolojik sorunların bilinçli olarak ortadan kaldırılmasının ne kadar zor olduğunun farkındayız, bu sebeple çalışmalarımızı bilinçaltı seviyesinde gerçekleştiriyoruz.

Duygusal sorunlar, “düşünme seviyesinden” çok daha fazla “duygu seviyesinde” çalışmaktadırlar; bu nedenle, örneğin, panik atakları sonlandırmak istediğimizde, düşük özgüvenimizi yükseltmeye çalışırken, fobilerimizi ortadan kaldırmaya çalışırken çalışırken ve kontrolsüz bir şekilde bizi rahatsız eden diğer psikolojik sorunlarımızı çözmeye çalışırken farklı düşünmek ve bilinçli olarak bunun üstesinden gelebilmek çok zordur. Hipnoz, bilinçli seviyede üstesinden gelemediğimiz bu sorunları kaldırmanın çok daha kolay ve doğal bir yoludur. Fakat bunun yanı sıra, insanların psikolojik yönlendirmelere de ihtiyacının olduğunu biliyoruz, bu yüzden setlerimizde hipnoz ile birlikte düşünme stillerini ve bunları nasıl değiştirebileceklerini ve gelecekte sağlıklı davranışlara nasıl yönelebileceklerine dair yönlendirmeler de yer almaktadır.

 

Kurucular

Konya/Selçuklu doğumlu olan Hayri KARA  Konya’da ilk ve orta öğrenimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi Giresun Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Hayri KARA  Mersin ilinin Tarsus ilçesinde bulunan Çağ Üniversitesinde Psikoloji bölümünde Yüksek Lisans alanında öğrenimini tamamlamıştır. Konya da Yeni Nesil Eğitim ve Aile danışmanlığının yöneticiliğini yapan Hayri KARA, eğitim danışmanlığı, aile, evlilik, çocuk ve ergenlik alanlarında psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

 • Aile Danışmanlığı
 • Eğitim Danışmanlığı
 • Cinsel Terapi
 • Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Uygulayıcısı
 • Çocuk Objektif Testler Uygulayıcısı
 • Projektif Testler Uygulayıcısı

Psikolojik danışman Hayri KARA  lisans eğitimlerine ek olarak yukarıda belirtilen eğitimlere katılarak;

 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı,
 • Aile Danışmanlığı,
 • Çift Danışmanlığı,
 • Cinsel Terapi,
 • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı alanlarında daha iyi hizmet sunma çabası içindedir.

Hipnoz ve Telkin Uzmanı

Uzun süre mentalizm sanatı üzerinde uygulamalar ve yanlış yönlendirme, beden dili ve insan psikolojisinde çalışmalar yaptı.
Bugün, hipnoterapi ve insanların zihinlerinde yarattığı hipnotik etki üzerine gerçeküstü eylemleri sunan bir Hipnoterapist olarak içerikler üretmektedir.
Zihin ile ilgili keşfettiği sıradışı fenomenleri 2011 yılından bu yana videolar ve yazdığı makaleler ile sunmaktadır.
2014 yılında Uluslararası Hipnoz ve Hipnoterapi belgesine hak kazanmıştır.
Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Eğitimi almıştır.
Hipnoz ile ilgili 2015 yılında yazdığı “Hipnotist:?” ve 2018 yılında yazdığı “Hipnoz Manifestosu” isimli kitapları mevcuttur.